از جشن زیبای بالون آرزوها چه میدانید؟

یکی از فستیوال هایی که در ماه نوامبر در تایلند برگزار می شود، فستیوال بالون آرزوهاست
تاریخچه بالون آرزوها را باید در چین جست‌وجو کرد. زمانی که صدر العظم آن به نام کنک مینگ در جنگ برای اطلاع‌رسانی از وسیله‌ای شبیه به بالن های امروزی استفاده کرد. از آن به بعد این فانوس‌ها برای خبر دهی به مردم و یا در جنگ استفاده می‌شدند. بعدها با سیطره چین بر مناطق آسیای شرق به‌تدریج این فرهنگ در بین مردم بومی تایلند رایج شد. به‌طوری‌که راهبان بودا نیز از فانوس برای زنده نگه داشتن یاد مردگان استفاده می‌کردند


این جشنواره برای اولین باردر شمال تایلند برگزار شد ،این جشنواره به جشنواره فانوس آسمان (Sky Lantern ) نیز معروف است و یک فستیوال سنتی و قدیمی است. با این که در مراسم چهارشنبه سوری ،ما هم ممکن است این کار را انجام بدهیم، اما در کشور تایلند این کار یک اعتقاد دینی به شمار می‌رود. رها کردن این بالن‌های زیبا در تایلند برخلاف کشور ما بیشتر یک مراسم دینی است.

جشنواره بالن آرزوها هر ساله در ماه نوامبر در شهرهای مختلف تایلند برگزار می‌شود اما بزرگترین مراسم در Chiang Mai برگزار می شود و هزاران گردشگر از سراسر جهان برای تماشای این جشنواره شگفت انگیز به این مکان می آیند .
در ماه نوامبر و در شبی که ماه کامل میشود هزاران نفر این بالن های کاغذی را روشن کرده ، به آسمان میفرستند و آرزو می کنند.


در نظر داشته باشید که جشنواره فانوس ها تایلند مراسمی مذهبی برای بوداییان محسوب می شود و شما ملزم به رعایت شئونات و قوانینی هستید. هنگام ورود حتما لباس مناسبی به تن کنید و شانه ها و زانوهای خود را بپوشانید. بیشتر مردم محلی این منطقه لباس سراسر سفید و یا سنتی به تن می کنند. در هنگام برگزاری مراسم سکوت کامل باید رعایت شود و لازم است گوشی های موبایل را در حالت بی صدا قرار دهید همچنین هیچ نوشیدنی، خوراکی و غذا را نمی توانید به همراه خود وارد محوطه برگزاری مراسم کنید. همچنین سیگار کشیدن هم در طول مراسم ممنوع است.

در بیرون از محوطه دست فروشانی هستند که پس از برگزاری جشن می توانید از آنها تنقلات و شام تهیه کنید. از صبح روز مراسمی انجام می شود که مخصوص افراد محلی می باشد و در آن کاتین یا خلعت اهدا می شود و در آن تمام بوداییان شرکت می کنند و خلعت های سنتی مخصوص خود را دریافت می کنند. افراد عادی اجازه شرکت در این قسمت از مراسم را ندارند.

نظرات

پاسخی بگذارید