آشنایی با سواحل آنتالیا :

ساحل چیرالی :

یکی از ساحل های آنتالیا که فقط یک صخره از ویرانه‌های شهر تاریخی اُلیمپوس فاصله دارد و مانند اُلیمپوس محل ویرانه‌های باستانی هِلِنیک و مکان‌های تاریخی است.
این ساحل دنج به‌عنوان یکی از سواحل آنتالیا و یکی از چشم‌نوازترین سواحل کرانه‌ی مدیترانه شناخته می‌شود و بیشتر به‌خاطر صخره‌های همیشه شعله‌ور که فرهنگی کهن پشت آنها وجود دارد معروف است.
بهتر است برای دیدن آنه در شب به بالای کوه بروید و با مشعل یا چراغی به مشاهده ی این زیبایی طبیعی بپردازید.
در این منطقه تعداد زیادی هتل و مهمان‌خانه‌ نیز وجود دارد که خیلی‌هاشان به‌صورت خانوادگی اداره می‌شوند. همچنین خانه های درختی متعددی ساخته شده است که پذیرای مسافران و توریست ها از کشورهای مختلف می باشند.

 

ساحل آدراسان :

آدراسان در غرب شهر تفریحی کِمِر و یکی از گنجینه‌های پنهان آنتالیاست. ساحل شنی این منطقه که کوه‌های پوشیده از کاج را در پس‌زمینه دارد، محل دنجی برای فرار از شلوغی‌های زندگی شهری است. در آدراسان می‌توانید کلبه‌ کرایه کنید و بدون اینکه مجبور به پرداخت هزینه‌های بالای هتل‌های لوکس باشید، از مدت اقامت‌تان لذت ببرید.

 

 

 

ساحل الیمپوس :

ساحل اُلیمپوس واقع در جنوب منطقه‌ی تفریحی آنتالیا یکی از شناخته‌شده‌ترین سواحل ترکیه است و طرفداران زیادی در میان جوان‌ترها دارد. این محل به کوه اُلیمپوس نزدیک است و هم شامل مکان‌های تاریخی و جاده‌های قدیمی و هم پر از فضاهای سبز و زیبایی‌های طبیعی است.

 

 

ساحل کنیالتی :

ساحل کُنیالتی با چشم‌اندازی متفاوت یکی از محبوب‌ترین سواحل آنتالیاست که در نزدیکی مرکز شهر آنتالیا قرار دارد. ورود به این ساحل برای عموم آزاد و البته رایگان است؛ به‌همین‌خاطر معمولا تا پایان اکتبر ازدحام تقریبا زیادی دارد. اما خیالتان از بابت جا راحت باشد، چون ساحل کُنیالتی فضای باز زیادی دارد و همیشه می‌توانید جایی برای نشستن پیدا کنید. همچنین تعداد زیادی رستوران و کافه در دهکده‌های اطراف وجود دارد که خصوصا ساکنان محلی‌ به‌ آنها رفت‌وآمد دارند. خلاصه اگرمی خواهید در مرکز شهر اقامت کنید، ساحل کُنیالتی گزینه‌ی مناسبی است تا از سواحل دریای مدیترانه لذت ببرید.

 

 

ساحل مرمرلی :

ساحل مرملی آنتالیا مخصوص افراد محلی برای تعطیلات و در فاصله پیاده روی کمی از شهر قدیمی آنتالیا و یا کسانی که می خواهند برای چند ساعت پس از یک روز در شهر یا پس از قدم زدن در کوچه های زیبا از شهر کالیچی از شنا و حمام استفاده کنند مناسب است. فضای ساحل مرمرلی آنتالیا بسیار محدود است و به خصوص در تعطیلات آخر هفته اما شنا واقعا سرگرم کننده است، به خصوص به دلیل آب پاک و دید عالی از صخره ها که در ساحل روبرو وجود دارد.
ساحل مرمرلی ناحیه کوچکی از شن و ماسه قهوه ای و سنگریزه های زیبا در Mermerli Beach توسط فلات سنگ و تراس های چوبی گسترش یافته است. در منطقه آب و هوا روشن است و امواج به ندرت وجود دارد.

 

 

ساحل لارا :

ساحل لارا با شن‌های طلایی و آب‌های زلال یکی از سواحل پرچم ‌آبی آنتالیاست (این پرچم نشان‌دهنده‌ی استانداردهای بالای زیست‌محیطی و کِیفی منطقه است) که چون در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد، مورد استقبال ساکنان محلی‌ و همچنین گردشگران بین‌المللی است. در ساحل لارا می‌توانید از نمایشگاه قلعه‌های شنی دیدن کنید یا با سرگرمی‌هایی مانند والیبال ساحلی و ورزش‌های آبی وقت بگذرانید. رستوران و کافه نیز در این ساحل به‌اندازه‌ی کافی وجود دارد. پس اگر می‌خواهید با خودتان خلوت کنید، اینجا با انواع امکانات تفریحی محل مناسبی برای تنهایی نیست.

 

 

ساحل پاترا :

پاتارا وسیع‌ترین ساحل ترکیه و شمال دریای مدیترانه است. اگر در مرکز شهر آنتالیا اقامت داشته باشید، از آنجا تا ساحل شنی پاتارا چند ساعتی با ماشین راه است که البته به مسافتش می‌ارزد. ساحل پاتارا در جنوب منطقه‌ی تفریحی کالکان و کاش قرار دارد و گفته می‌شود که محل تولد آپولو بوده است. در این ساحل همچنین مکان محافظت‌شده‌ای برای تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی وجود دارد.

 

 

ساحل کلئوپاترا :

ساحل کلئوپاترا واقع در آلانیا ازجمله محبوب‌ترین جاهای دیدنی آنتالیا است و نیز در میان سواحل مختلف آنتالیا یکی از پربازدیدترین‌هاست. این ساحل پرچم‌آبی همیشه مملو از گردشگران است و به‌خاطر آب‌های مدیترانه‌ای زلالش جلوه‌ی بی‌نظیری دارد. بازدید از این ساحل برای عموم آزاد و البته رایگان است.

 

 

ساحل توپچام :

یکی از مشهورترین سواحل آنتالیا ساحل توپچام است که به عنوان مکانی برای گذران اوقات فراغت و پیک نیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

توپچام در غرب مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به طول می انجامد. توپچام یک خط ساحلی جنگلی نیز دارد که درست در مقابل جزیره سیچان (Sican) قرار گرفته و سکوهای شیرجه ی متعددی دارد.

 

 

ساحل فاسیلیس :

در فاسِلیس علاوه‌بر گردش در ساحل می‌توانید از ویرانه‌های باستانی اطراف نیز بازدید کنید. این محل در تِکیرُوا که از شهرهای شمالی آنتالیاست قرار دارد. به فاسِلیس ساحل فیروزه‌ای هم می‌گویند. برای اینکه بتوانید تمامی دیدنی‌های مستقر در طول این ساحل را ببینید، بهتر است ماشین کرایه کنید. فاسِلیس یکی از شهرهای یونان و روم باستان بود که اکنون ویرانه‌های آن در سه خلیج کوچک پراکنده‌ است. ضمن بازدید از ویرانه‌های تاریخی فاسِلیس می‌توانید در آب‌های زلال خلیج نیز شنا کنید.

برای اطلاع از تور آنتالیا با همکاران فروش تماس بگیرید ۰۲۶۳۴۱۳۹

نظرات

پاسخی بگذارید