+98 26 34408001
+98 26 34410083
EN
FR
 • slide1

امارات متحده عربی (دوبی)

تنها به تقاضای ایرانی هایی که یکی از این زبان های را صحبت می کنند رسیدگی می کند: عربی, انگلیسی, فارسی
قرار ملاقات بعدی موجود برای دانشجویان ایرانی: 07 دسامبر, 2016
قرار ملاقات بعدی موجود برای همه دسته بندی های دیگر رواديد: 26 دسامبر, 2016

مأموریت ارمنستان (ایروان)

تنها به تقاضای ایرانی هایی که یکی از این زبان های را صحبت می کنند رسیدگی می کند: انگلیسی, فارسی, ارمنی
قرار ملاقات بعدی موجود برای دانشجویان ایرانی: 07 دسامبر, 2016
در حال حاصر زمان خالی برای تعیین وقت وجود ندارد.

مأموریت ترکیه (آنکارا)

تنها به تقاضای ایرانی هایی که یکی از این زبان های را صحبت می کنند رسیدگی می کند: ترکی, انگلیسی, فارسی
قرار ملاقات بعدی موجود برای دانشجویان ایرانی: 07 دسامبر, 2016
در حال حاصر زمان خالی برای تعیین وقت وجود ندارد.

DS-160 یک تقاضانامه الکترونیکی است که باید قبل از گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای غیر مهاجرتی تکمیل کنید. پس از پرکردن فرم، شماره پیگیری (بارکد) DS-160 را باید چاپ نموده و در روز مصاحبه تان به سفارت یا کنسولگری ببرید.

جهت دریافت برخی از انواع ویزا باید فرم های دیگری را نیز تکمیل کنید:

 – فرم تقاضانامه  DS-156Eباید توسط هر یک از متقاضیان دریافت ویزای تجاری (E1) یا سرمایه گذاری (E2) تکمیل شود.
– فرم تقاضانامه DS-156K باید توسط متقاضیان دریافت ویزای غیرمهاجرتی نامزدی تکمیل گردد. – در صورت وجود هر گونه اطلاعات نادرست در فرم  DS-160، باید این اطلاعات تصحیح شوند یا یک فرم جدید ارائه گردد.
– فرم DS-160 باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.
– متقاضیانی که فرم DS-160 را به زبان انگلیسی تکمیل نکرده اند، باید DS-160 خود را ویرایش کنند یا یک فرم DS-160 جدید ارائه بدهند.
– متقاضیانی که جنسیت خود را اشتباه در فرم DS-160 وارد کرده اند نیز باید فرم DS-160 را ویرایش کنند یا یک فرم جدید ارائه بدهند.
– متقاضیانی که، علاوه بر شماره بارکد، یک بارکد حقیقی نداشته باشند، و گزینه “ثبت نهایی” را انتخاب نکنند، فرم DS-160 را به درستی تکمیل نکرده اند.

دستورالعمل پرکردن فرم DS-160:

شما همچنین نیاز به یک عکس دیجیتال خواهید داشت – اطمینان کسب کنید که اندازه (۲۴۰kb یا کمتر) و فرمت فایل عکس (JPEG) طبق دستورالعمل ها باشد.

USA Visa Photo Specification

 – عکس رنگی و  PIXELS600*600  باشد.
 – در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.
 – پیش زمینه سفید ساده داشته باشد.
 – تمام چهره و دقیقا از روبرو گرفته شده باشد.
 – حالت چهره خنثی و چشم ها باز باشد.
 – در عکس از لباس معمول روزانه استفاده نمایید.

 

بعد از ارسال، امکان تغییر فرم DS-160 وجود ندارد، و پس از دریافت فرم تقاضا، مامور کنسولی اطلاعات مندرج را نمی تواند تغییر دهد. لذا خواهشمند است فرم را به دقت مرور نمایید (اطمینان کسب کنید که املاء نامتان مطابق آنچه که در گذرنامه یا سایر مدارک رسمی هویت تان درج شده است باشد) و قبل از ارسال فرم، اطمینان کسب کنید که تمامی اطلاعات صحیح باشند.

فرم DS-160 را قبل از اینکه با سفارت یا کنسولگری آمریکا وقت ملاقاتی تعیین کنید، تکمیل نمایید. این فرم مشمول هزینه است که باید پرداخت شود.

  قیمت خدمات ویزای آمریکا در قالب پکیج پرکردن فرم DS-160 به همراه گرفتن وقت سفارت آمریکا و پرداخت ۱۶۰ دلار هزینه وقت سفارت تنها با پرداخت ۱۹۰ دلار امکان پذیز می باشد.

  دریافت فرم DS-160 برای سفارت آمریکا:

مشاهده 

پیکاپ ویزا آمریکا در دبی:

طبق قانون سفارت برای پیکاپ ویزا های اشخاصی که در سال 2013 مصاحبه داده اند و ویزای آنها مورد تایید جهت صدور واقع شده اند، EMPOST  دبی برای تحویل ویزا به سفارت مشخص شده است. معمولا نیازی به الصاق مدارک در این مرحله نیست هرچند توصیه می شود نسخه ی برگه زرد و فرم DS 160مسافران تحویل داده شود.  در صورتی که تاریخ مصاحبه به پیش از سال 2013 باشد، ارسال برگه زرد به همراه پاسپورت الزامی است. این پاسپورت ها باید به جای تحویل به EMPOST  به منشی سفارت تحویل داده شوند. مدت زمان آماده شدن پرونده ها بین 1 تا 2 هفته کاری متغیر است .

پیکاپ ویزا آمریکا در ارمنستان:

پاسپورت هایی که جهت صدور ویزا مورد تایید قرار گرفته اند باید در روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعات اداری جهت پیکاپ به سفارت مراجعه نمایند. مدارک باید در یک پاکت قرار داده شده و به DROP BOX  کنار سفارت انداخته شود. پس از تحویل، مامور سفارت اطلاعات تماس و محل اقامت فرد را یادداشت نموده تا در هنگام آماده شدن مدارک اطلاع رسانی شود. باید توجه داشت که پیش از پیکاپ پاسپورت، شماره پرونده ها باید با توجه به شماره ها در سایت چک شوند. مدت زمان تقریبی آماده شدن پرونده ها در ارمنستان حدود 1 هفته است

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزا آمریکا :

 • ویزا های توریستی: اصل پاسپورت+ برگه زرد+ CONFIRMATION DS 160
 • ویزاهای دانشجویی : اصل پاسپورت+ برگه زرد+ کپی I20+ CONFIRMATION PAGE DS 160
 • ویزاهای کاری: اصل پاسپورت+ کپی دعوتنامه شغلی
 • ویزاهای سال 2012 به قبل: اصل پاسپورت+ اصل برگه زرد یا صورتی FILE NOMBER

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایالات متحده امریکا:

 • برگه تعیین وقت ملاقات Appointment Confirmation
 • تاییدیه اپلیکیشن فرم DS-160 Confirmation Page
 • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و پاسپورت های قبلی
 • دو قطعه عکس 5*5 رنگی جدید با زمینه سفید (طبق قانون کلی امریکا می باید خط رویش مو و گوشها در عکس پیدا باشد، اما دراین امر برای زنان مسلمان محجبه استثنا وجود دارد.)
 • مدارک شخصی متقاضی شامل اصل و ترجمه شناسنامه، کارت ملی مدارک مالی شامل پرینت شش ماهه حساب و نامه تمکن به لاتین ممهور به مهر امور بین الملل بانک مربوطه Bank Statement
 • مدارک شغلی شامل ترجمه گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، روزنامه رسمی شرکت، آگهی تغییرات و تصمیمات، فیش حقوقی و سوابق بیمه، پروانه مطب یا بهره وری، جوازکسب، نامه اتحادیه اصناف و …
 • اصل دعوتنامه یا رزرواسیون هتل
 • اصل و ترجمه سند ملکی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج یا طلاق نامه
 • کارت پایان خدمت یا معافیت (مخصوص آقایان)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات (مخصوص دانشجویان)

توجه داشته باشید که تنها 4 مورد اول جزو مدارک الزامی جهت اخذ ویزای امریکا محسوب می شود و مابقی مدارک تنها به تسهیل و تسریع شدن پروسه ویزا کمک می کنند و اختیاری هستند. درصورتیکه ترجمه مدارک تنها مهر دارالترجمه را دارا باشد ازسوی سفارت قابل پذیرش است اما برای اعتبار بیشتر مدارک، بهتر است به تاییدیه وزارت امور خارجه نیز برسند. متقاضیان انواع مختلف ویزا باید فرمها و مدارک مرتبط با نوع ویزای درخواستی خود را علاوه بر مدراک فوق ارائه دهند؛ به طورمثال متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی می باید مدارک تحصیلی، اصل فرم I-20  و برگه تاییدیه پرداخت سویس SEVIS FEE Confirmation Page را نیز همراه داشته باشند.

ویزای بازدید (B1/B2)

ویزای بازدیدکنندگان، ویزای غیرمهاجرت برای افرادی است که میل دارند به صورت موقت برای تجارت (B-1) یا تفریح یا معالجه پزشکی (B-2) وارد ایالات متحده شوند.

ویزاهای تحصیلی (F1, M1)

دارندگان ویزای F1 دانشجوی دانشگاهی هستند و دارندگان ویزای M1 دانشجوی شغلی یا دیگر دانشجویان غیر دانشگاهی می باشند. اگر اصولا به عنوان توریست به ایالات متحده می روید، ولی قصد دارید دوره کوتاه تحصیلی کمتر از 18 ساعت در هفته بردارید، احتمالا می توانید با داشتن ویزای توریستی این کار را انجام دهید. اگر دوره تحصیلی مورد نظرتان بیشتر از 18 ساعت در هفته باشد به ویزای تحصیلی احتیاج خواهید داشت.

ویزاهای اشتغال غیرمهاجرتی (H, L, O, P)

قانون ایالات متحده چندین نوع ویزای غیرمهاجرتی برای افرادی که مایل هستند به طور موقت در ایالات متحده مشغول به کار شوند مقرر داشته است. طبقه بندی های مختلفی برای اشتغال وجود دارند و برخی از آنها محدودیت شمارشی سالانه دارند. این ویزاها متعاقب درخواست کتبی کارفرمای آتی و تائید اداره امنیت داخلی (2) صادر می شوند